1.tip pro harmonický vztah (Teal Scott)

Včera, ještě před usnutím, jsem narazila na zajímavé video od Teal Scott. Ženy, která mi otevřela obzory v oblasti hubnutí a taky potvrdila mé vlastní domněnky, že všechno je „v hlavě“. Můžeme cvičit jak chceme, držet diety, ale pokud nemáme opravdovou vnitřní motivaci, tak se nic nezmění.. O tom, jak jsem zhubla dalších 5 kilo se dozvíš v novém článku, který pro Tebe připravuji na mém osobním blogu. 

teal-purple

Ve videu Teal popisuje 10 tipů pro úspěšný vztah. Možná jsi už tím vším zahlcena. Kolem nás se objevuje spousty příruček a tipů, jak mít skvělé vztahy, a přesto něco nefunguje.. Je to pro to, že každý jeden z nás jsme originál. Každý jsme si prošli jinou cestu životem. Každý jsme byli vychováváni jinak. A proto je ze všeho nejdůležitější si uvědomit, že stěžejní je začít pracovat na sobě, zcela individuálně.

Univerzální rady a tipy nefungují. Vždy je třeba si to přetransformovat do svého života.

Až teprve, když jsem začala vnímat své pocity, své tužby a začala jsem pracovat na sobě s pomocí druhého člověka (ve většině případů jsme sami na sebe malí páni), tak se můj život začal měnit. Do té doby jsem mohla jen číst různé poučky, které mi na teoretické úrovni řekly, co mám dělat, ale mně to nešlo realizovat do hmoty.. A stále nic se nedělo.

Proto bych si ráda vzala do vínku vždy každý jeden tip od Teal a podrobně ho rozebrala skrze vlastní zkušenosti a napsala své dojmy, k čemu jsem ve svém životě došla a vy si můžete vzít inspiraci z mého vlastního příběhu a třeba vám to otevře tak trochu jiný obzor a vy se rozhodnete jít cestou osobní transformace také.

Pro každou jednu oblast napíšu samostatný článek, protože hluboce vnímám tu důležitost každého jednotlivého tipu, který Teal sdílí. Takže se máte na co těšit :) Jdeme na to!

Jaký je ten první bod pro to, abychom měli úspěšný vztah?

1. Utvářejme bezpodmínečnou lásku, namísto pouta

Co je to vlastně bezpodmínečná láska? Jak ji vnímám?

Ptala jsem se vždycky života, a stále se ptám..

Dříve jsem vnímala vztah jako závislost. Snažila jsem se partnera dostat tam, kam jsem sama potřebovala, kde mě to vyhovovalo, a moc jsem se nedívala na to, co si o tom myslí on a zda mi chce vůbec přání splnit. Já prostě chtěla, aby to udělal, jinak bylo zle. Taková cílená manipulace, že?

Pro příklad..

Žila jsem v domnění toho, že když já chci jet na dovolenou k moři a on ne, tak prostě musí, protože jsem to řekla a protože já to přeci chci. A ty jsi se mnou ve vztahu, tak to pro mě zkrátka „musíš“ udělat. To byla moje mladická nerozvážná pozice.

Budovala jsem svým způsobem ve svém partnerství určitý druh otroctví, kdy druhý nemá moc možnost volby. Je třeba, aby udělal to, co po něm chci. A přes to nejede vlak.

Jak se mnou partneři mohli vydržet? Ptáte se..? No, tu otázku si taky dneska pokládám. Zkrátka nevydrželi. Jak by taky mohli.. Po osobní svobodě možnosti volby ani památky.. Uffff.

Nee, tak zlé to snad nebylo. Ale stojí za to se nad tím zamyslet. Dáváš partnerovi možnost volby?

Jak kráčím životem, stárnu, snad i sbírám moudrost, tak si uvědomuji, že vztah tu není pro to, aby mi uspokojil všechny mé potřeby.

Uvědomuji si dost dobře, že pokud můj partner nemá rád tanec, tak si zajdu zatančit s kamarádkou. Nebo pokud partner nerad cestuje, tak si prostě vycestuji sama.

Ano, jasně, že je lepší, když máme vedle sebe parťáka, který má podobné zájmy, co my, abychom se protínali. Ale to už je naše svobodná volba, zda s tímto člověkem zůstaneme nebo budeme s někým, s kým si můžeme užívat radostí života, protože máme více společného.

Už nejsem závislá na partnerovi!

Je to úžasná svoboda. To vám povím :)

Vnímám kolem sebe, že spousta lidí, když jsou ve vztahu, tak úplně zanevřou na své kamarády, svůj styl života, který do té doby žili a 100% energie dají partnerovi. Svým způsobem je to fajn, pokud máme partnera rádi, tak je to přirozené. Ale 100%? To nemůže nikdy fungovat. Budu ráda, když mi napíšete, jaká je vaše zkušenost?

Takže bezpodmínečná láska je pro mě stav bytí v partnerství, kdy jsem vděčná za to, když mohu s partnerem zažívat radostné okamžiky. A to tehdy, kdy se pro to oba rozhodneme, že chceme společně cokoliv podniknout. Už to není o lpění na tom, že bez druhého ani ránu.

Vnímám svou duši a to, co si přeje, tak se jí snažim plnit. Bez ohledu na to, zda mi to splní partner nebo ne.

Největší štěstí v partnerství vnímám v tom, kdy jsme oba nezávislé jednotky, které chtějí protnout své životy tak, aby to vyhovovalo oběma stranám.

Bezpodmínečná láska prostě neklade žádné podmínky..

Budu Tě milovat, když … To tady neexistuje. Prostě Tě miluji takového, jaký jsi. I s Tvými chybami, protože já je mam taky. Dokonalost neexistuje. Dokonalost tkví v přijetí naší nedokonalosti :-)

Doufám, že Tě první bod inspiroval. Zítra se můžeš těšit na druhý díl seriálu.

Romi

17903411_10208979462225506_3499112450513550146_n

 

 

Romča Sedláčková
Dělá mi radost, když jsou lidé kolem mě šťastní ve svých partnerských vztazích, proto druhým pomáhám přitáhnout i do jejich života spřízněnou duši. Můj celý příběh najdeš tady >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 • Vyplň formulář níže a můžeš se těšit na pravidelnou porci inspirace, rad a tipů z oblasti vztahů a seznamování s přesahem do osobního rozvoje a také získáš e-book 10 tipů Jak najít vysněného partnera.

  bez-pozadí---10-tipů

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Romana Sedláčková, Košťálkova 1356/11, Beroun, IČ: 76537994) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu z oblasti vztahů a seznamování  s přesahem do osobního rozvoje.

  Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky