2. tip pro harmonický vztah (Teal Scott)

Druhým tipem, jak mít úspěšné vztahy je pěstovat sebe-lásku.

Mnozí z vás se jistě podiví.. Vždyť já jsem já a vztah je vztah, tak proč pěstování lásky k sobě samé má takový vliv na partnerský vztah?

Ve svých minulých vztazích jsem zažila dost bolesti. Zpětně, když to rekapituluji, tak jsem si za to mohla sama. Mí bývalí partneři mi jen házeli „zrcadlo“ toho, jak se chovám a že je na čase něco u sebe změnit. Ale já to neviděla, neslyšela..

Neměla jsem žádný vztah sama k sobě. Snažila jsem se rozdat druhým a když mi to pak neopláceli, tak jsem byla naštvaná a bědovala, jak je ten život život ke mně nespravedlivý. Za všechno můžou oni.

Proto dnes mohu se zcela 100% jistotou říct, že SEBELÁSKA hraje hlavní, nejdůležitější roli v tom, abychom měli harmonické, naplněné a spokojené vztahy.

Jak mohu dávat bez očekávání druhému, když neumím dát sama sobě?

Dost zásadní uvědomění. V minulých vztazích jsem totiž dávala s očekáváním toho, že mi to bude vráceno. Dnes dávám bez očekávání toho, že za to něco dostanu nazpět. Dělám to proto, že to chci udělat. Mám druhého ráda, proto mu nadšeně činím radost.

Ale všechno má své hranice. Dám zkrátka na své pocity. Když chci dát, tak dám, když nechci, tak nedám.. Už nedělám nic, co po mně žádá okolí, s čím bych já sama nesouhlasila. Vždy vnímám své nitro, co chce učinit, tak to zrealizuji skrze své hmotné tělo.

17862551_10208989069465681_1007736658197797940_n

A o čem je vlastně sebe-láska?

Na někoho to může působit dost sebestředně a to tak, že jde pouze o mě a mé potřeby, na druhé se nedívám. Ale není to tak. Je to naopak. Pokud dám sobě, tak mohu dát i druhým. Mám totiž z čeho dávat. Když to udělám obráceně a nejdřív dám druhým a sobě ne, tak vzniká v našem nitru ono OČEKÁVÁNÍ, které když se nenaplní, tak jsme nepříjemní, plní zlosti a křivdy.

O tom, jak prakticky pěstovat přirozenou lásku k sobě samé, jsem se hodně naučila skrze tuto knihu (do dnešní půlnoci je pouze za poštovné) a Lucčiny kurzy. Nikdo mě to v minulosti neučil, proto jsem se to začala učit sama. Vědomě jsem se pro to rozhodla a jsem za to ráda, protože mé vztahy se naprosto změnily!

Prozradím vám jedno. To, jaké partnery k sobě přitahujete je jen odrazem toho, jací jste vy sami. Proto jsem už dneska v klidu, protože vím, že k sobě nemohu přitáhnout nikoho špatného. Jedu totiž na vlně sebelásky. Je to tolik osvobozující, proto vám to vřele doporučuji :)

Jak začnete pěstovat lásku k sobě, tak budete znát svou hodnotu, a to se projeví jak v kvalitnějších vztazích s (nejen) vašimi partnery, tak i v pracovní oblasti. Budete k sobě přitahovat víc příležitostí a peněz. Už se nebudete totiž nechat „využívat“ za vtipnou almužnu. Poznáte svou hodnotu a nenecháte si nikým a ničím ubližovat.

Zdroj: 10 tipů, jak mít úspěšný vztah (Teal Scott)

 

Romča Sedláčková
Dělá mi radost, když jsou lidé kolem mě šťastní ve svých partnerských vztazích, proto druhým pomáhám přitáhnout i do jejich života spřízněnou duši. Můj celý příběh najdeš tady >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 • Vyplň formulář níže a můžeš se těšit na pravidelnou porci inspirace, rad a tipů z oblasti vztahů a seznamování s přesahem do osobního rozvoje a také získáš e-book 10 tipů Jak najít vysněného partnera.

  bez-pozadí---10-tipů

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Romana Sedláčková, Košťálkova 1356/11, Beroun, IČ: 76537994) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu z oblasti vztahů a seznamování  s přesahem do osobního rozvoje.

  Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky