3. tip pro harmonický vztah (Teal Scott)

Dnes máme Velký pátek. Je ráno, přesně 9:14. K snídani jsem si připravila babiččin mazanec (který umí fakt moc dobře :), popíjím k tomu svůj oblíbený černý čaj a píšu pro vás tento článek.

Třetí tip pro to, jak mít harmonický vztah. Nepředávám rady. Předávám inspiraci vlastní životní cesty, kterou jsem si za dobu, co žiji ve vztazích, prošla.

17861798_10208972344007555_1471722656706104710_n

Je to už 13 let, co žiji v partnerských vztazích.

Před 13ti lety jsem vstoupila do prvního vážného vztahu. Jo, tehdy jsem si myslela a věřila v to, že to bude až do smrti. Znáte to z pohádek? A žili spolu šťastně až do smrti.. Tak to je ono :D Dnes jsem vděčná za to, že to tak nebylo, protože bych možná neprošla tak bohatou cestou.

Vztahová témata mě vždycky fascinovala. Ráda jsem s ostatními vztahy probírala ze všech úhlů pohledu. Ani nevím proč. Více o vztazích studuji z knih, seminářů, pak to dávám do praxe a učím se vlastními „pokusy, omyly“.

Zjistila jsem, že život je ten nejlepší učitel. 

Uvědomění, ke kterým jsem si došla předávám dál, protože mi přijde škoda si to nechávat pro sebe. V době internetu si tak můžeme pomoci navzájem se posouvat skrze vlastní životní příběhy a to mě fascinuje. Životní příběhy jsou totiž to nejpravdivější co je, a to mě na tom baví nejvíc :)

Život nás vždy učí to, co se potřebujeme naučit.

Většinou je to přes bolest, jinak bychom ani nezaregistrovali, že něco děláme špatně. Pak jde o to, zda se chcete učit nebo ne :-) To je na vás. Ale život vám dá vždycky ono „zrcadlo“ vidět to špatné, co se vám děje a možnost transformovat to v budoucnu na to lepší. Prostě máme možnost volby svůj život ZMĚNIT. VŽDYCKY. TEČKA. :)

Vždy a všechno je o nás samotných.

Je to stejné jako když dva jedou stejným vlakem a jeden vidí rozkvetlou louku, usmívající se děti, co si hrají a druhý nespravedlivý život.

17523687_10209004946022585_8194123674989594990_n

Vždy je to o nás, co si vybereme. Můžeme se na život, lidi kolem nás vztekat, předávat světu svou vnitřní negativní energii, nenaplněnost nebo rozdáváme svou spokojenost a život přijímáme tak, jak k nám přichází a z lekcí se léčíme a učíme.

To jsem se ale rozvášnila ve psaní :) Pojďme rozebrat další tip k cestě za harmonickým vztahem, se kterým osobně souzním.

3. Objevte strachy spojené se vztahy a nechte je odejít

Tuto „práci“ vnímám jako tu nejtěžší, protože si mnohdy neuvědomujeme, že jsou to právě strachy, které nám nenapomáhají si svých vztahů užívat naplno a házíme do nich zbytečné překážky.

Může to být případ toho, že vaše maminka měla zkušenost s muži, kteří ji jen využili (resp. ona se nechala využít – měla taky ten vzorec) a vy jste to převzali od ní a máte v podvědomé mysli zakódováno, že „všichni chlapi mě jen využijí“, a protože ten vzorec máte podvědomě uložen, tak se vám to naplní! Ono se to musí naplnit, je to totiž vaše přesvědčení.

Aleš Kalina, známý kouč, to nazývá emočními rovnicemi. Emoční rovnice jsou podvědomé vzorce, dle kterých se odvíjí náš život. Už jako malí jsme si začali ukládat do svého mozku různé typy vzorců. Aleš a jeho tým pomáhají lidem tyto rovnice objevit a transformovat je jinými (pozitivními) vzorci.

Takže ono se lehce řekne „objevte strachy a nechte je odejít“, ale v praxi mám osvědčeno, že sama jsem si v tomto případě nepomohla. Bylo zapotřebí kvalifikovaného člověka v této oblasti, který mi s tím pomůže. Já sama to nevidím, protože v tom žiji odmalička a přijde mi to přirozené.

 Na co myslíme, to k sobě přitahujeme.

Toto mám vyzkoušeno na svém životě. Všechno, co nosím v mysli k sobě sílou myšlenky přitáhnu. To dobré, ale i špatné. Proto si dnes dávám velký pozor na to, abych nemyslela či nevyslovila něco, co si vlastně nepřeji, protože to má tendenci se naplnit. To jsou vědomé myšlenky.

S těmi podvědomými mi pomáhají odborníci. Od té doby, kdy na sobě pracuji, ať už skrze emoční rovnice, kineziologii a další, tak se kvalita mého života o dost zvýšila. Je to zkrátka o tom, zda uvěříte, že změna je možná a jste ochotni vyjít ze zóny komfortu, zajetých kolejí a začít na sobě pracovat.

Pevně věřím, že vás článek obohatil. Pokud vám v něčem pomohl, nasměroval, budu ráda, když mi napíšete zpětnou vazbu a článek posdílíte se svými přáteli na Facebooku. A těším se na vás u zítřejšího, 4. tipu. :))

Do té doby ahoj! A užijte si dnešní sváteční pátek, Romi

17883748_10209005010144188_597236030697692905_n

Inspirace: Teal Scott – 10 tipů, jak mít úspěšný vztah

 

 

 

 

Romča Sedláčková
Dělá mi radost, když jsou lidé kolem mě šťastní ve svých partnerských vztazích, proto druhým pomáhám přitáhnout i do jejich života spřízněnou duši. Můj celý příběh najdeš tady >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 • Vyplň formulář níže a můžeš se těšit na pravidelnou porci inspirace, rad a tipů z oblasti vztahů a seznamování s přesahem do osobního rozvoje a také získáš e-book 10 tipů Jak najít vysněného partnera.

  bez-pozadí---10-tipů

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Romana Sedláčková, Košťálkova 1356/11, Beroun, IČ: 76537994) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu z oblasti vztahů a seznamování  s přesahem do osobního rozvoje.

  Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky