Jak si vytvořit VZTAH, který Tě bude bavit?

Od malička jsem kolem sebe měla vzory párů, které spolu žili tak nějak stereotypní život. Práce, pořídit si děti, vychovat je, mezitím zase z práce do práce a domů, minimum času na své zájmy, život zcela oddaný dětem.. Lidi, co žili tak nějak víc pro ostatní než pro sebe. Kamarády odsunuli na druhou kolej a dýchali jen pro vztah a rodinu.

Ano, je to fajn, ale do jaké míry? Říkala jsem si. A také jsem si kladla otázku: „A to je jako všechno?“ Cítím, že tak žít nechci. Protože jsem se tak rozhodla, tak mě život začal směrovat tím směrem, kterým jsem chtěla jít.

Jak jsem to udělala? To, že mi život začal pomáhat v mých záměrech, místo, aby mě hnal do slepé uličky?

1. důležitý krok, který jsem učinila?

Definovala jsem si, jaký vztah by mě vlastně bavil. Možná vám to přijde jako zvláštní fráze, ale spousty lidí vlastně ani neví, co by od života chtěli, a tak se jim to logicky nemůže splnit. Takže sáhni si hluboko do svého nitra a odpověz si, jaký vztah by Tě vlastně naplňoval?

Cvičení: A hned si to napiš na kus papíru.. Piš všechno, co Tě napadne. 

 

Možná Tě budou přepadat strachy, protože třeba moc lidí takový vztah kolem Tebe nežije.. Pokud můžeš, vyhledej si páry, které to tak mají – něčím Tě inspirují. Můžeš si pak říct, když to mají oni, tak to můžu žít i já.

Na Youtube sleduji jeden pár. Cestují spolu, natáčí videa (ona se zaměřuje na módu, on na luxusní auta), tráví spolu dost času, doplňují se.. Mrkni na TENTO ODKAZ, třeba zaujmou i Tebe :) Pokud ne, je to v pořádku, najdi si jiný pár, který má znaky takového vztahu, který si přeješ. A začneš to do sebe pěkně vsakovat! A to je správně.

janni-deler-jon-olsson

Janni Deler x Jon Olsson

Vztah bez vášně? Nic pro mě!

Představa života takového formátu typu „zajeté koleje“ a vášeň nikde, mě odjakživa odstrašovala. Jsem typ člověka, který potřebuje ve svým životě cítit vzrušení, vášeň, změnu, růst své osobnosti i vztahu. Po zkušenostech jsem došla k přesvědčení, že k tomu, abych mohla žít tak pestrý a vášnivý život, tak k sobě potřebuji stejného „šílence“ jako jsem já :)

A věřte, že to dá docela zabrat, takového člověka objevit. Ale víra umírá poslední. Je třeba filtrovat a být odvážní odejít z takového vztahu, který je té představě na míle vzdálený! Ale když si to opravdu moc přejete, tak vám ho Vesmír nakonec stejně sešle. A ještě vám řekne: „Když jinak nedáš, tak tady ho máš.“ (smích)

Jen je třeba vytrvat.

2. důležitý krok 

Uvěř, že takový vztah a partner je tu připraven i pro Tebe! Není nic horšího, když tomu sama/sám nevěříš, to se nemůže nic stát.

Mám kamarádku, která ve svém stávajícím vztahu nebyla šťastná. Měla obavy odejít. Říkala mi: „Romi, bojím se, že tu pro mě nikdo lepší není.“ Bylo mi jí líto. Tak úžasná, hodná.. Cítila jsem, jak si nevěří.. A přitom stačilo tak málo. Mít se ráda natolik, že uvěří tomu, že je to možné!  

Pokud to cítíš podobně, tak dobře, řekni si: „Jaké by to bylo, kdyby tu pro mě takový vztah existoval?“ A zasni se.

Cvičení: Napiš si v jednotlivých bodech, PROČ si myslíš, že si takový vztah nezasloužíš? 

A ve většině z případů zjistíš, že ty věty, které z Tebe budou padat jsou většinou převzaté vzorce od rodičů. Možná sis napsal/a, že vlastně nejsi tak „chytrá“, takže si nezasloužíš inteligentního chlapa. Je možné, že Tě někdo v minulosti zranil větou, že nejsi chytrá. Pod tento bod si napiš opak – jsem chytrá a hodna takového vztahu, který si přeji.

Když něco chci, je třeba abych to nejprve uměla dát

Nedávno jsem někde slyšela zajímavou větu, se kterou se 100% ztotožňuji. „Pokud chceš žít vášnivý život, je třeba žít vášnivě, i Tvůj partner by tak měl žít.“ Je na tom kus pravdy! Kde se má vzít vášeň ve vztahu dvou lidí, jejichž život je naprosto bez vášně, plný stereotypu a nudy?

Děsily mě představy toho, že své děti vychovávám jen doma a že tak nějak přežíváme. Vždycky jsem snila o tom, jak se svou rodinou cestuji, užíváme si, objevujeme – společně. Vždyť život je tak krátký! Nedokážu si představit, že část svého života strávím u plotny a nepodívám se za hranice naší republiky (byť je tak krásná, hlavně příroda).

digital-art-398342_1920

Jaký by měl být Tvůj vysněný vztah?

Došla jsem do fáze, že pokud máš nějakou představu o tom, jak by sis svůj budoucí (nynější) vztah představoval/a, tak od toho SNU za žádnou cenu neupouštěj, protože když se toho jednou vzdáš, tak nebudeš šťastná/ý. Ikdyby Tě to mělo stát rozchod s nynějším partnerem, který s Tebou nechce šlapat společnou cestou.. Jo, zní to smutně, ale to je realita!

Někdy je třeba se vzdát toho, kde se cítíme bezpečně, pro to, abychom cítili, že ve vztahu ŽIJEME!  

Vždycky jsem si nejvíc ze všeho přála objevit takového parťáka k sobě, který bude ťapat stejnou cestou, co já. Ne proto, že by to dělal kvůli mně, ale protože to tak chce taky! To vnímám jako jedno z největších bohatství, co nám může život dát. Nevnímejte to tak, že má totožný život, co já, ale má podobné sny a životní náplň.

Nemá smysl setrvávat ve vztahu, kdy partnerova cesta jde tudy a vaše úplně jinudy. To se budete vzájemně vzdalovat.. A stejně to nikam nevede. Ze zkušeností vím, že je třeba, abyste se oba někde protínali.

Může to být společná vize v podnikání, nebo že chcete oba procestovat svět.. Věřím, že pokud máte společnou vizi mít rodinu, že to tak nějak nestačí. Co až děti vychováte a oni odejdou. Co pak? Leda si najít jiný společný směr, pro který se oba nadchnete.

3. důležitý krok 

Vizualizace vysněného vztahu.

Kdykoliv jsem měla čas (večer před spaním, ráno při probuzení..) jsem si představovala vysněný vztah (jakobych ho už měla). Procítila jsem ty skvělé okamžiky, které zažívám s partnerem. Bylo mi vnitřně krásně! Ano, můžeme si říkat různé mantry, ale když to uvnitř sebe necítíme (to teplo, vzrušující pocit..), tak to nebude fungovat.

Cvičení: Udělej si dnes večer (ráno) chvilku času pro sebe a přehrávej si ty chvilky, které si přeješ prožívat se svým (budoucím) partnerem. Zavři si oči a pusť fantazii na plné obrátky. Můžeš si dovolit představit úplně cokoliv. Prociť ve svém nitru blažené pocity. 

couple-564232_1920

Udržovat vztahy s kamarády = koření vztahu

Další problém nastává, když lidi hupsnou do vztahu a jejich vztahy s kamarády tak nějak vyšumí.. Sama jsem v minulosti dost závislačila na partnerovi. S kamarády se nestýkala a byla to jedna z mých největších lekcí v životě. Naučilo mě to tomu, že ikdyž jsem ve vztahu, tak i přesto nezanevřu na kamarády a stále s nimi udržuji vztah.

I přesto, že mám vztah, tak se věnuji své vášni, prostě všemu, co mě i před vztahem dělalo šťastnou, protože tím zároveň vyživuji vztah.

Snaž se udržovat si takový život jako jsi měl/a ještě než si partnera poznala. Budeš do vztahu přinášet nové vjemy, než když tu budete jen pro sebe. To mi přijde tak trochu ponorka. Více se na sebe budete těšit a budete si vzácnější a více si vážit jeden druhého :-)

Pevně doufám, že Tě mé životní zkušenosti obohatily. A pokud chceš, napiš mi, jak to vnímáš Ty.

Jak vypadá Tvůj Vysněný vztah? 

S láskou, Romi

 

Romča Sedláčková
Dělá mi radost, když jsou lidé kolem mě šťastní ve svých partnerských vztazích, proto druhým pomáhám přitáhnout i do jejich života spřízněnou duši. Můj celý příběh najdeš tady >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 • Vyplň formulář níže a můžeš se těšit na pravidelnou porci inspirace, rad a tipů z oblasti vztahů a seznamování s přesahem do osobního rozvoje a také získáš e-book 10 tipů Jak najít vysněného partnera.

  bez-pozadí---10-tipů

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Romana Sedláčková, Košťálkova 1356/11, Beroun, IČ: 76537994) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu z oblasti vztahů a seznamování  s přesahem do osobního rozvoje.

  Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky