Můj příběh

Dělá mi radost, když jsou lidé kolem mě šťastní ve svých partnerských vztazích, proto druhým pomáhám přitáhnout i do jejich života spřízněnou duši.

Princové existují

Odjakživa jsem snila o "princi na bílém koni".. O muži, který bude bojovat o mé srdce. Neuteče, když se objeví překážky. A prostě mě rozdýchá i s mými "náladami".. Možná jsem ty chlapy tak trochu zkoušela. Co vydrží a zda mě dokážou "zkrotit".  

Myslím, že po tom touží asi každá z nás. A muže zkrátka zkoušíme. Ono je to třeba, abychom prověřili, jak zdatného muže máme vlastně vedle sebe :) Zda je to "srab", který při první překážce zdrhne anebo chlapa, co za to stojí a umí bojovat. 

Chlapci a chlapi - fatální rozdíl 

Rozdělila bych muže na chlapce a chlapy. Chlapci jsou takoví ti nevyspělí, co vás budou mít tendence dokolečka předělávat. Říkat, že takhle zlá byste fakt být neměla. Že tohle jste už přehnala a tak. Ale chlap, opravdu silnej chlap, vás vystojí i s vašema vrtochama. Věřte mi, že je to tak :) Romčou prověřeno, vážně! 

Ženy, možná to dost dobře znáte.. :)

Jooo, k něčemu se musím přiznat, od přírody jsem velký romantik a od malička jsem věřila na šťastné konce. Možná právě proto moje nejoblíbenější pohádka je "Tři Oříšky pro Popelku", "Šíleně smutná princezna" a filmy "Lepší pozdě něž-li později" a "Padesát odstínů šedi a temnoty". 

A ženy, držte se! Nakonec jsem ve svých 28 letech poznala muže, který je snad větší romantik než já!

Snídaně až do postele, příprava perličkové koupele, romantická večeře, vytváření srdíčka do stínu našimi těly, kreslení srdíčka s R+T do zápisníku na rozhledně.. A tak bych mohla pokračovat dál. No, nemohla jsem uvěřit, že tohle je vůbec možný! Do tý doby než jsem ho poznala jsem si doopravdy myslela, že to je možné jen v romanťákách, jak mi to tvrdili předešlí partneři. Že to ať od nich nečekam! 

Ještěže jsem se nevzdala své víry. Děkuji sama sobě :)

Nikdy jsem totiž nepřestávala věřit, že takový muž může vstoupit do mého života.

Byť se to tak mnohdy nejevilo.. Nehodila jsem flintu do žita, jak se říká. Šla životem dál. Rozdýchávala rozchody, bolavé srdce, radovala se z každého dalšího plamínku naděje, když do mého života vstoupil další muž.. Doufala, že třeba už je to konečně ON! 

Touha srdce

Takhle to vypadá, že jsem náročná,ale vážně ne. Po čem mé srdce vždy toužilo bylo to: 

1) abychom měli podobnou životní filosofii, dokázali si spolu povídat o čemkoliv 

2) touhu společně cestovat, zažívat tak dvojnásobné radosti a objevování 

3) podporovat se, tolerovat, dávat svobodu 

4) mít se pravdivě rádi - bez podmínek

5) být k sobě za každých podmínek upřímní 

6) dotýkat se i v běžných chvilkách jako je třeba ta, když jdeme kolem sebe, tak si dát letmou pusu, obejmout se :) 

7) slyšet od něj, že jsem ten nejdůležitější člověk v jeho životě

8) překonávat společně překážky, aby pak bolest byla dvojnásobně menší, než kdyby v tom byl každý sám 

9) to, že mi chce věnovat čas, být se mnou 

10) pozornost, napíše smsku, zavolá - po tom touží asi každá žena :) co ženy? 

Takže vidíte, po žádném chlapovi, který bude mít tučné bankovní konto, velké svaly a nejnovějšího Mercedesa, jsem netoužila.. Není to pro mě důležité. Nejdůležitější pro mě, jaké má srdce a zda má touhu bojovat za náš vztah. O to mi vždycky šlo.. 

Minulé vztahy a vděčnost 

Žádného minulého vztahu však nelituji, protože každý mě posunul a za to jsem fakt moc vděčná. Každý vztah mi něco dal. S bývalými partnery mam dobré vztahy a to jsem fakt ráda. 

Někde jsem četla, že "silné ženy" mají daleko těžší najít si pravého muže. Čímž nechci tvrdit, že jsem kdovíjak silná, ale v životě jsem si zažila fakt dost přešlapů, omylů, životních zkoušek, tvrdých lekcí. Ale kdo ne, že? 

Víš vůbec, koho hledáš? 

Možná jsem to všechno měla o tolik komplikovanější, protože jsem postupem času zjistila, co vlastně od života chci. Respektive, koho chci. Udělala jsem si seznam priorit, koho vlastně chci mít vedle sebe. O tom, jak si i Ty můžeš vytvořit mapu a "přičarovat si" toho svého pravého píšu v ebooku zdarma -  10 tipů, jak najít vysněného partnera. Je pro Tebe připraven ZDE>>>

A protože jsem měla přesně definované, koho vlastně chci a koho ne, dokázala jsem se rozejít, když jsem zjistila, že toto není muž mého života, vedle kterého bych se chtěla rozvíjet. Mnohdy jsem totiž zjistila, že se nerozvíjím. Že tam pro mě není ta přidaná hodnota. 

No a když se mě kamarádka ptala, jak to dokážu - dát "vale" muži, který má jiný směr života a hodnoty než já, tak jí odpovídám, že dneska už nejsem s partnerem jen proto, abych nebyla sama (jak tomu bylo dřív), ale protože mě daný vztah obohacuje - rostu v něm. 

A jak poznám, že je to to pravé ořechové? 

U mě je to jednoduché. Vztah mě nabíjí. Začnu tvořit. Tvořit a tvořit. Třeba tento článek :) Raduji se ze života víc a víc. Jsem spokojenější, naplněnější. To prostě člověk vycítí. Uvnitř - v duši. Nemáte potřebu hledat někoho jiného.. 

V minulosti jsem totiž poznala, že když se začnu poohlížet jinde, po jiných mužích, tak je něco špatně. 

Jaké jsou Tvé priority ve vztahu? 

A protože jsem na svém soupisu vysněného partnera měla tu nejvyšší prioritu, že s ním chci trávit čas. Dvakrát se radovat ze života, tak jakmile jsem se ocitla ve vztahu, kde na mě partner neměl absolutně čas, protože měl prioritu svou práci, tak východisko bylo jasné.

Samozřejmě jsem s ním vše komunikovala, ale když se druhý rozhodne pro jiný život, tak nezbývá nic než to respektovat. Není nic horšího, než dávat energii tam, kde je to zbytečné a věřit, že se to změní. 

To my ženy dost často děláme tu chybu, že věříme a říkáme si. On se změní. 

Nezmění.. Buď to přijmeš jaké to je, nebo necháš být. Odejdeš.

Zpětně jsem se o sobě dozvěděla, že jsem toho chtěla moc a že zavděčit se mi je těžké. Ono stačilo jen naslouchat mým slovům, kdy jsem říkala, že pro mě nejsou důležité peníze, drahé dary, ale společně trávený čas, kdy prohlubujeme náš vztah. 

Každý člověk má jinou prioritu ve vztahu a potřebuje různé důkazy o tom, že je svým partnerem milován. Proto je o tom třeba KO-MU-NI-KO-VAT!!!

Nejdůležitější uvědomění, ke kterému jsem totiž v životě došla je:

nejhorší je, když ve vztahu dva vedle sebe pouze přežívají. Každý si jdete svou vlastní cestou a potkáváte se doma při všedních povinnostech. 

Když se mi toto dělo, tak jsem si říkala, že to vlastně nemusím mít žádný vztah.. A když jsem to ukončilo, tak mi bylo paradoxně lépe. 

Vztah se totiž utužuje tím, že: 

1) spolu máme nějaký společný zájem (sport, četba knih, hudební žánr....)

2) máme společný motor vztahu (něco, pro co oba dýcháme - spojuje nás to) rodina, společné podnikání..

 3) mluvíme jazykem lásky toho druhého - více v knize 5 jazyků lásky  

4) zajímáme se o druhého 

5) podporujeme ho v jeho snech (byť se liší od těch našich)

 

Věřím, že Ti mohu pomoci se vzdělávat v oblasti zdravých vztahů a najít spřízněnou duši ve Vysněné seznamce. 

Připoj se už dneska! 

 

S láskou a poděkováním za dočtení řádků až sem :) 

Romi 

kouzlomotivace@seznam.cz