Úspěšné rande – 2) Proč zahodit masky?

V minulém článku jsem na to narazila.

Jak udělat z „obyčejného rande“ rande úspěšné?

Psala jsem o tom, že je třeba být přirození, autentičtí. Průhlední pro toho druhého, aby věděl s kým má tu čest a lépe si rozklíčoval, zda s takovým člověkem jako jste vy mu to zapadá do sebe a zda si přeje právě s vámi navázat vážný vztah.

Odmítnutí je přirozená věc. Nemůžeme se líbit všem. Jeden má rád ženy „krev a mlíko“, druhý „hubeňourky“. To je ok :)

Protože není nic horšího než stav, kdy se po půl roce – roce zastavíte a s úžasem sledujete vedle koho to vlastně žijete.

A abychom předešli kladení si otázky typu:

vždyť to není ten člověk, se kterým jsem byl/a na prvním rande… A postupnému bědování, že ten čas už vrátit nejde.. 

Tak právě proto jsem se rozhodla, že pro vás napíšu další díl seriálu „Jak na úspěšné rande“.

 

Věřím, že každý z nás chce ze sebe udělat tak trochu někoho „lepšího“ než je.

Ale tu kouzelnou sílu charisma, které v sobě každý z nás už máme (od narození), tkví právě v tom, že budeme sví. Nebudeme si na nic a nikoho hrát. Na což jsme postupem času a vlivem společnosti zapomněli.

love-822553_960_720

1. RANDE – CO SI VZÍT NA SEBE?

Pamatuji si, když jsem kdysi dávno řešila, co si mám vzít na sebe, když jsem šla na RANDE. Mám si vzít sukni, šaty nebo kalhoty, abych udělala na daného muže dojem?

Zpětně vidím, že jsem byla taková ta „ovečka“, co následuje dav. Co je zrovna trendy, na to se zaměřím a to si obleču.. Přece abych zapadla.

A víte, na co jsem dnes přišla?

Že pokud si na sebe obléknu COKOLIV, s čím souzní moje duše, v čem se cítím JÁ skvěle, to je to nejlepší. To pravé pro mě. Třeba byste si to, co se líbí mně na sebe vy nikdy neoblékli a to je naprosto v pořádku.Každý máme svou duši a každá je jiná. Proto si zaslouží jedinečné zacházení/oblékání.

Protože věřte nebo ne, milé ženy, když si vezmete na rande krátkou mini-sukni (kterou nikdy nenosíte) jen proto, abyste se druhému zalíbili, tak věřte, že to udělá opačný efekt. Sukně vás bude možná škrtit a protějšek to na vás pozná, že se necítíte ve své kůži. A zbytečně si zkazíte první dojem, který je na rande klíčový.

A ono toto funguje vůbec všude v životě, nejen na RANDE. Když nepodléháme trendům (módním nebo jiným), nosíme to, co padne zrovna nám, tak z nás ta spokojenost přímo srší!

Osobně, nejradši nosím barevné oblečení, což potvrzuje to, jaká jsem – optimistická, veselá, s chutí do života – proto ty barvy :)

A teď k těm maskám..

carnival-2112042_1920

Masky. Jak jsem napsala těch pár slov o oblečení, stejně to funguje v případě, že se snažíme být na první schůzce milé, okouzlující, tak nějak „v křeči“, úsměv od ucha k uchu. A přitom nám třeba zrovna včera umřel milovaný křečík.. Proč?

O tom přeci život není. Nasazovat si masku, která je falešná. Nepravdivá. To nedává smysl – stejně to z nás druhý pozná, že nás něco trápí nebo s něčím nesouhlasíme. Ale když budeme pořád říkat, že je všechno v pohodě a přitom není, tak jdeme jen sami proti sobě.

Každý máme někdy „den blbec“, že?  Jooo, to dobře znám a je to naprosto OK, takže pokud se mi něco na schůzce nelíbí, tak to dám jasně najevo a nejdu přes sebe.

Jsem autentická, svá, průhledná..

Usmívat se 24 hodin denně? Pche!

A pokud se to druhému nelíbí?

Hledá super-ženu, která se bude usmívat 24 hodin denně a dělat pro něj první poslední?

Tak si řeknu DALŠÍ. Toto není chlap pro mě :) Já totiž vím, koho hledám (a on taky). Hledám muže, který mě bere takovou, jaká JSEM a ne, jaká bych MĚLA BÝT.

Proto to můžeme vyfiltrovat už na začátku a neztrácet čas (a peníze) dalšími schůzkami.

Zkrátka, když mi do smíchu není, tak se nesměju a můj partner to tak bere.

Ale potkala jsem v životě muže, které to nesmírně rozhazovalo, že nemám „svůj den“ a jsem dokonce naštvaná. A přitom oni si to mohli dovolit, být věčně nespokojení a brblat, ale když jsem to dala najevo já, tak to bylo špatně. :)

Dle životní zkušenosti musím usoudit, takový muž není pro mě. Já potřebuji takového, který mě totiž bere s tím dobrým, ale i špatným, tak jako já jeho. A o tom život dle mého je. Přijímat se ve vzájemné nedokonalosti.

Příběh ze života: 

Když se mi něco nelíbí a něco nechci, tak jednoduše svému partnerovi řeknu NE. Vyjádřím svůj postoj. A je mi jedno, jak to vezme.

Pak se mi dokonce svěřil s tím, že právě toto, že umím říct „ne“ se mu na mě nesmírně líbí. Jeho bývalé partnerky (skoro) vždy dělali to, co chtěl on.

Ale holky, ruku na srdce – to by přestalo bavit každého (nejen chlapa). A proto se začal nudit.

Dřív jsem to taky neuměla. Dělala jsem vše, co chtěl druhý ze strachu. Bála jsem se, že když budu jednat dle sebe, že pak nebudu milovaná.. Ale naopak jsem přestala být pro partnera atraktivní.

Ještě jeden příběh :) 

Byla jedna žena, která věděla, že její protějšek, se kterým byla na prvních schůzkách, miluje grilované kuře. A tak mu často vařila kuře, byť vaření k „smrti“ nesnášela. Muž si na to zvykl. Byl za to rád. Když to ženu přestalo bavit (spadla maska), tak přestala. Muž byl v šoku. Vždyť mi celou dobu vařila mé oblíbené kuře. Bral to tak, že to dělá s radostí a najednou změna. Nechápal..

Ptal se sám sebe. Vždyť s takovou ženou jsem se neseznámil.. (vyžadoval totiž od své partnerky, aby mu vařila). 

Tím jsem chtěla jen zdůraznit fakt, že když řeknete narovinu, že tohle prostě dělat nebudete, tak je to daleko lepší než mlžit a později vyjde pravda stejně najevo.

Ale všichni muži to tak nemají. Jsou i soběstační chlapi, kteří to budou respektovat. Osobně si ve vaření nelibuji, příteli jsem to řekla a on to respektuje. Není malé dítě, aby se o sebe nepostaral.

Nedělejme svým mužům, partnerům, manželům matky, ale buďme doopravdy jejich partnerkami.

Jinak se může stát, že nám právě za tou jinou partnerkou (ženou) odejdou..

Doporučení:

Je fajn už na první schůzce hrát s odkrytýma kartama a říkat druhému pravdu. A ne se ze zalíbení přetrhnout a dělat věci, které jinak neděláme..

Pokud Tě článek obohatil, otevřel oči, budu ráda, když posdílíš se svými přáteli na Facebooku :)

Romi

* autorka článku a ebooku 10 tipů, jak najít vysněného partnera

** tvůrkyně Vysněné seznamky 

 

 

 

Romča Sedláčková
Dělá mi radost, když jsou lidé kolem mě šťastní ve svých partnerských vztazích, proto druhým pomáhám přitáhnout i do jejich života spřízněnou duši. Můj celý příběh najdeš tady >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 • Vyplň formulář níže a můžeš se těšit na pravidelnou porci inspirace, rad a tipů z oblasti vztahů a seznamování s přesahem do osobního rozvoje a také získáš e-book 10 tipů Jak najít vysněného partnera.

  bez-pozadí---10-tipů

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Romana Sedláčková, Košťálkova 1356/11, Beroun, IČ: 76537994) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu z oblasti vztahů a seznamování  s přesahem do osobního rozvoje.

  Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky